logo
divider

Kroměříž - Hulín - Holešov - Rýmice - Kroměříž


Vyrážíme s Irmískem na kratší projížďku a naším dnešním cílem bude zámek v Holešově. Vyjíždíme z domu, přejíždíme řeku a směřujeme přes Dolní Zahrady k cyklostezce na Bílany. Asi po dvou kilometrech na ni najíždíme a jedeme po asfaltové cestě okolo naučné stezky Stonáč. Ta nás vyhodí v Bílenech, projedeme obcí a za ní vjíždíme do polí mezi kukuřici. Je docela pořádné vedro a tady se také není moc kde schovat, tak jsme rádi, že máme bidony plné. Touto cestou dojíždíme do Hulína.

Tady si vyfotím zdejší potůček s kostelem v pozadí, přejedeme hlavní cestu a proplétáme se mezi baráčky a cestou okolo letního koupaliště pokračujeme dále. Na konci města Irma projíždí pod malým klenutým železničním mostem a já ji vyfotím zrovna ve chvíli, kdy tudy projíždí vlak. Opět se dostáváme mezi pole, ale o kousíček dále nadjíždíme dálnici a přijíždíme do obce Pravčice. Tou taky celou projedeme a jak jinak, mezi poli pokračujeme dále. V Količíně přejíždíme hlavní cestu rovně a čeká nás další hezky kus cyklostezky, která se před Holešovem zužuje a vede mezi stromy a keři.

V Holešově si jdeme prohlédnout areál zámku, krásně upravená zahrada se stromy a lavičkami láká ke chvilce odpočinku, a tak půl hodinky relaxujeme. Uděláme si společné foto, jdeme koupit magnetku na ledničku a pak se rozhodujeme, že si zajdeme někam na oběd a doplnit tekutiny. Usedáme na zahrádce místního bowlingu a nacpáváme si bříška. Ještě před odchodem koukáme do mapy a domlouváme se, že se podíváme do Rýmic.

Vyjíždíme na cestu zpět, projíždíme Holešovem a do Rýmic jedeme asi tři kilometry po hlavní cestě. Naštěstí tady provoz není nijak velký. V Rýmicích se nacházejí lidové stavby z posledních dvou století a my se k nim samozřejmě jedeme podívat. Pak ještě občíhneme místní větrný mlýn, uděláme si nějakou fotku a chystáme se vyjet zpátky na Količín. V něm už najíždíme zpátky na cyklostezku a vracíme se stejnou cestou, jakou jsme sem dojeli. Po příjezdu do Kroměříže si ještě projedeme okolí Medkových rybníků a místní rybník zvaný Bágrák a pak už to máme domů jenom kousíček.

27.07.2012

divider
divider

Délka trasy: 43 km

Nastoupané metry: 113 m

img

fotogalerie

mapa

mapa

profil

výškový profil

© Aleš Popek