logo
divider

Žabeň - Olešná - Kubánkov - Kozlovice - Myslík - Olešná - Žabeň


Dneska vyrážíme s Tomášem na kratší výlet do Pálkovických Hůrek. Přibližujeme se autem a necháváme ho zaparkované mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou. Vyjíždíme a jedeme po asfaltové boční cestě. Přejíždíme nad čtyřproudou silnicí a směřujeme na Staříč. Tam se záhy dostáváme a odtud už jedeme krásnou lesní cestou směrem na přehradu Olešná. Cestou projíždíme okolo Jezdeckého areálu (273 mnm). Přeje nám počasí a jede se nám pohodově. Za pár minut už přijíždíme k výše zmiňované přehradě. Tady máme první zastávku a jdeme si dát jedno orošené.

Nasedáme na naše biky a šlapeme dále. Po malé chvilce najíždíme z asfaltu zpátky do lesa a opět si užíváme krásné přírody a klidu. Začínáme pomalu, ale jistě stoupat a než se vyhoupneme na hlavní cestu, docela si mákneme. Po asfaltce jedeme po rovince několikset metrů a pak už zase odbočujeme vlevo na lesní cestu. Najeli jsme do Pálkovických Hůrek a okamžitě začínáme stoupat. Jede se nám pohodově, stoupání není až tak šílené. Akorát posledních sto metrů před rozcestím Pálkovické Hůrky (530 mnm) si pořádně mákneme. Bez nejlehčích převodů bychom neměli šanci. Hned kousek od tohoto rozcestí je velká restaurace a hotel Barborka, takže jdeme opět uhasit žízeň.

Cesta nám pokračuje asfaltem, ale opět zase stoupá. Na vrcholku z asfaltky uhýbáme vlevo a najíždíme na pořádnou terénní cestu. Dere se docela příkře vzhůru, takže opět řadíme nejlehčí převody. Takhle šlapeme asi kilometr, než se cesta trochu umoudří. Další necelý kilometr až na Kubánkov (660 mnm) už jedeme pohodověji. Na vrcholek záhy dorážíme, děláme krátkou pauzu a uděláme pár fotek. Teď už nás čeká sjezd dolů. Držíme se žluté značky a ta zanedlouho přechází v asfaltovou cestu. Sjezd si náležitě užíváme a já ještě stihnu vyfotit zvláštní stavbu. Jsme asi v půlce sjezdu a my naštěstí zase odbočujeme na lesní cestu. Pouštíme brzdy a uživáme si adrenalinu. Vyjíždíme na hlavní cestě mezi Kozlovicemi a Hukvaldami a máme namířeno do nedalekého Kozlovického Mlýnu.

Tady toto místo mám hodně rád, je to zde stylové, příjemně se tady sedí, je zde i malý skanzen. Dáváme si jak jinak než pivo a energii taky doplňujeme chlebem s nakládanýma tvarůžkama. Zdejší velikonoční atmosféru skvěle doplňuje cimbálovka. Uživáme si relaxu, uděláme nějaké fotky a pak se chystáme na cestu zpátky. Tentokráte míříme do Kozlovic, odkud nás čeká stoupák po hlavní cestě na Myslík. Trošku si zase máknem a pak už sjíždíme do Pálkovic, obcí projedeme a na jejím konci odbočíme doleva na vedlejší cestu, která nás přivede zpátky k přehradě Olešná. Zpátky k autu se vracíme už stejnou cestou, jakou jsme sem dojeli.

27.03.2010

divider
divider

Délka trasy: 43 km

Nastoupané metry: 649 m

img

fotogalerie

mapa

mapa

profil

výškový profil

© Aleš Popek