logo
divider

O pohár MADT


Dneska se vydávám po přesvědčování kamarádem Karlosem na závod O pohár MADT v Karviné. Přijíždím z domu a těch 12 km je akorát na rozšlapání. Závod se koná v Černém lese, kolem bývalých kasáren nacházejících se u hranice s Polskem. Přijíždím do centra závodu, registruji se a dostávám startovní číslo 51. Mám ještě asi hodinu čas do startu a tak koukám na juniory a ženy jak závodí. Když koukám na nejlepší z nich, tak si říkám, že tady nemám co dělat. Mezitím přijíždím Karlos a potkáváme dalšího známého Martina a tak kecáme. Konečně přichází čas startu a my se řadíme na startovní čáře. Poučen ze Silesie, řadím se hezky nakonec. Stejně nás není moc, dnešního závodů se zúčastňuje 23 závodníků.

Po startovním výstřelu se rozjíždíme po asfaltové cílové rovince. Čekají nás čtyři okruhy v náročném lesním terénu. Dělám chybu a zase se snažím udržet tempo, a tak mi rychleji ubývají síly. Je docela hodně bahna a začíná to klouzat. Čekají nás mimo jiné asi 4 prudké sjezdy a výjezdy a dole je samozřejmě plno bahna. Jeden tento sjezd si netroufám sjíždět a raději vždycky seskočím z kola. V lese se najde pár fanoušků a fotografů, takže je atmosféra docela fajn. První pomoc tady zajišťuje karvinský Červený kříž, ale jak jsem se dozvěděl, jejich zásahu v průběhu závodu nebylo třeba. Po asi 25 minutách se vyhupuji na cílové rovince a první kolo mám za sebou.

Karlos je už přede mnou a já nemám na to, abych ho stíhal. Vjíždím do druhého kola a v jednom sjezdu mi už dole podjíždí přední kolo a já sebou prásknu na dřevěný mostek a do bahna. Jsem celý, až na drobnou odřeninu a odnesl to akorát jeden roh. Vyběhávám na protější kopeček a zase pokračuji dále. Dochází mi pití a už teď vím, že budu mít žízeň. Další kolo je za mnou a já si říkám, že trošku zpomalím a budu se šetřit na poslední kolo.

Už jsem docela kvalitně zastříkaný bahnem a kolo je na tom podobně. Přijíždím ke sjezdu, kde jsem předtím spadl a aby se neřeklo, padám znova. Tentokrát asi v polovině sjezdu a po prdeli sjíždím bahnitou zem až dolů. Sklouzl jsem vlastně na prdel, takže to ani nebolelo a zase pokračuji dále. Najíždím do cílové rovinky a chystám se, že teď vydám ze sebe to poslední, ale pořadatel mi už hlásí konečné pořadí, jsem o kolo zpět a první už dojel všechny kola. Končím na pro mě uspokojivém 13. místě. Jsem rád, že jsem to odjel, bylo to zajímavé. Nemám moc času na odpočinek, protože je už docela dost hodin a já musím domů a musím na noční. Sprcha a jídlo bude až v práci …

05.07.2009

divider
divider

Délka trasy: 24 km

Nastoupané metry: 346 m

img

fotogalerie

mapa

mapa

profil

výškový profil

© Aleš Popek