logo
divider

Slavkov u Brna - Újezd u Brna - Mohyla Míru - Křenovice - Slavkov u Brna


Je středa a to znamená, že se budeme přesouvat s cykloturistama do jiného města. Většina má naplánovaný přejezd z Blanska do Slavkova, ale my ostatní musíme převézt auta a batohy. V osm ráno jsme všichni připraveni odjet. Hodinová cesta do Slavkova u Brna proběhne bez problémů. Ubytování máme znova v domově mládeže, velice příjemná paní nám vše vysvětlí a my se můžeme v klidu ubytovat.

Jsme domluveni, že si dneska dáme pohodový den a že si půjdeme prohlédnout město. Tak taky učiníme, procházíme se areálem krásného Slavkovského zámku a centrem města. Pak si zajdeme na oběd a já vymýšlím co dál. No jak jinak, chtěl bych šlápnout do pedálů. Koukám do mapy a navrhuji zbývajícím čtyřem lidem, že bychom si mohli vyjet na Mohylu Míru a celková trasa by byla okolo 30 km. Všichni souhlasí a navíc se domlouváme s ostatními, že bychom se tam mohli všichni setkat.

V jednu hodinu jsme připraveni vyrazit, nasedáme na kola a roztáčíme pedály. Nejprve musíme projet Slavkovem, poté kousek po hlavní silnici, z které ale odbočíme a zanedlouho se ocitáme v obci Váženy nad Litavou. Cesta se nám trochu vlní a my občas stoupáme a občas klesáme. Dalšími obcemi, kterými projíždíme jsou Hrušky, Šaratice a Hostěrádky-Rešov. To jsme už v městečku Újezd od Brna, proplétáme se a za městečkem odbočujeme vpravo.

Teď jsme už na silnici vedoucí k Mohyle Míru a začínáme více stoupat. Převýšení bude určitě více jak 100 metrů a nám se na čele objevují první krůpěje potu. Nutno dodat, že je opět perfektní letní počasí. Když máme největší stoupání za sebou, zastavujeme se a pozorujeme letadla, která přistávají na brněnském letišti. Teď už asi kilometr a jsme u Mohyly Míru.

Okamžitě poznáváme naše, ti přijeli snad jen 5 minut před námi. Neuvěřitelné, jak nám to přesně vyšlo. Dáváme si odpočinek, nějaké pivko a samozřejmě si jdeme prohlédnout a vyfotit mohylu ze všech stran. Po necelé hodince nasedáme na kola a stáčíme řídítka zpátky na Slavkov. Ale pojedeme jinou trasou, než kterou jsme tady jeli.

Čeká nás pořádný sjezd do obce Prace a za ní najíždíme na hlavní silnici. Po asi dvou kilometrech si děláme další zastávku a to na místě zvaném Krchůvek u Křenovic. Dále znova sjíždíme a jsme v Křenovicích. Vesnicí rychle projedeme a po dalších dvou kilometrech se odstáváme na okraj Slavkova u Brna. Čeká nás nelehké projetí frekventovaného tahu a proplétání se městem. Vše zvládáme a po chvilce jsme u našeho ubytování. Rozdělení klíčů, vybalení se ostatních účastníku zájezdu, pořádná sprcha a můžeme znova vyrazit do ulic města.

03.08.2016

divider
divider

Délka trasy: 31 km

Nastoupané metry: 327 m

img

fotogalerie

mapa

mapa

profil

výškový profil

© Aleš Popek