logo
divider

Horní Lomná - Kozubová - Kamenitý - Slavíč - Malý Polom - Muřínkový vrch - Horní Lomná


Vyjíždíme z chaty v Horní Lomné, je po obědě, a tak se chystáme jenom na menší výlet. Sjíždíme po hlavní cestě kousek níž a poté odbočujeme na asfaltku, vedoucí směrem na Kozubovou. Už jsem tam léta nebyl, tak už ani nevím, jak to tam vypadá a docela se tam těším. Stoupáme a po nějaké chvíli cesta přechází v lesní štěrkovou. Jede se nám příjemně a kolem nás je krásný les. Zanedlouho vyjíždíme na horskou louku a naskýtá se nám krásný pohled na masív Čantoryje. Po pár set metrech dojíždíme k horské chatě Kozubová (940 mnm). Chata je poměrně velká a působí na mě takovým nějakým socialistickým dojmem. Kousek nad chatou se nachází kaplička s rozhlednou. Půjčujeme si v chatě klíč od kapličky a jdeme se podívat na rozhlednu. Výhled opravdu stojí za to, a tak tady trávíme nějakou chvilku.

Pak jdeme vrátit klíč a vydáváme se dále směrem na Kamenitý. Projíždíme lesem plným bahna a kaluží a po chvíli začíná cesta prudce padat dolů. Je plná kamení, ale já si tenhle sjezd maximálně užívám. Jedeme další asi dva kilometry lesní cestou a jsme u další horské chaty na Kamenitém (810 mnm). Tady si dáváme pauzu a já si objednávám zelňačku Neuvěřitelně skvělá a obrovská porce. Fakt nejlepší zelňačku dělají tady a na Ostrém – obě dvě chaty mají stejného majitele. Po krátkém odpočinku máme namířeno na další horskou chatu – Slavíč (915 mnm). Cesta opět začíná stoupat a opět je plná bahna a vody. V jednom místě mi ujíždí přední kolo a já se rozplácnu na zemi. Vyjíždíme na Slavíč a děláme krátkou zastávku a doplňujeme tekutiny. Rozhodujeme se, že pojedeme dále na Malý Polom.

Sjíždíme až na rozcestí Lačnov (825 mnm) a odtud už zase stoupáme. Zprvu po lesní cestě a poté se napojujeme na cestu asfaltovou. Cestou fotíme a užíváme si přírodu. Dojíždíme na rozcestí Malý Polom (1010 mnm) a namíříme si to směrem na Muřínkový vrch. Cesta začíná být opravdu náročná a mění se v turistickou stezku. Každou chvíli přenášíme kola a přeskakujeme bažinaté kaluže. Některé veliké a šířce dvou metrů, jiné o šířce 30 cm, ale za to stejně hluboké. Začínáme mít docela v těle a to i přesto, že jsme moc kilometrů neujeli. Zvlášť výjezd na rozcestí Čubaňov (1000 mnm) nám dává zabrat. Sluníčko se už pomalu schovává, když konečně dorážíme na Muřínkový vrch (940 mnm).

Stojí zde kaplička, zapadající sluníčko probleskuje mezi stromy, a tak tu nádheru fotíme. Teď už nám jenom čeká sjezd do Horní Lomné. Ten zprvu vede po žluté turistické cestě, ale po pár set metrech najíždíme na lesní štěrkovou cestu a po ní sjíždíme až ke sjezdovce na Přelači. Odtud to už máme k chatě asi 5km asfaltovou cestou z kopce a čeká nás horká venkovní sprcha.

23.08.2009

divider
divider

Délka trasy: 37 km

Nastoupané metry: 1 043 m

img

fotogalerie

mapa

mapa

profil

výškový profil

© Aleš Popek