logo
divider

Kroměříž - Nezamyslice - Morkovice - Kroměříž


Dnes vyrážíme s Irmískem projet nově otevřenou cyklostezku vedoucí z Nezamyslic do Morkovic. Vyjíždíme z domu a naše kola projíždějí centrem Kroměříže a dále kolem Květné zahrady a dostáváme se do místní části zvané Barbořina. Zde projíždíme kolem rodinných domů, které jsou zde ve většině případů nové a luxusní. Dostáváme se až k vysílači a odtud nás čeká asi kilometrový sjezd až k dálnici. Tady se napojujeme na asfaltovou silnici, která vede podél dálnice. Projíždíme místními poli a cesta se nám každou chvíli zhoupne. Pod jedním dálničním mostem zastavujeme, dáváme si pauzu, a jelikož je nádherné a teplé počasí, doplňujeme nezbytné tekutiny. Zde taky uděláme několik zajímavých fotek a vydáváme se zase na cestu dál.

Před Mořicemi se ještě vzdálíme trochu od dálnice a projíždíme mezi poli a zde nacházíme i malinkatý chovný rybníček. Od něho ještě kousíček nastoupáme a projíždíme poli plných krásně rozkvetlé řepky. Po chvíli dojíždíme na hlavní silnici, odbočujeme doprava, nadjíždíme dálnici a ocitáme se v Mořicích. Dostáváme chuť na pivko, ale bohužel místní hostinec je zavřený, tak nezbývá, než se zase vydat dále. Za Mořicemi odbočujeme doleva a jsme opět na cyklostezce, která nás dovádí až k zámku v Nezamyslicích. Opět se proplétáme městem a dojíždíme k hospůdce, kde mě hnedka uchvátí dopravní značka s nápisem „pozor opilci na vozovce“. Objednáváme si pivko a polévky a jdeme na chvilku relaxovat. Je zde i pěkný bazén a mě láká do něho skočit. Ale bohužel nemáme nic na převlečení, tak snad příště.

Hodiny pokročily, a tak se vydáváme opět o kousek dál. Od hospůdky je to k nádraží jen co by kamenem dohodil a zde také začíná zmiňovaná nová cyklostezka. Je to vlastně zaasfaltovaná vlaková trať. Najíždíme na cyklostezku a po levé straně se nám ještě v Nezamyslicích objevuje zajímavá kaplička. My ale pokračujeme dále a mírně začínáme stoupat. Cyklostezka je v bezvadném stavu, ale není až tak moc široká a vzhledem k provozu cyklistů a inline bruslařů je docela frekventovaná. Dojíždíme do Tištína a odtud opět trošku nastoupáme a za vesnicí se dostáváme do krásné krajiny polí a stromů. Takhle jedeme až od Osíčan, kde se ráz krajiny trochu mění a zůstávají jen pole. Udělám i zde pár fotek a už máme namířeno do Morkovic, kde taky zanedlouho vjíždíme a jak jinak než u bývalé vlakové stanice. Z Morkovic nás čeká mírný sjezdík do Počenic, kde je naše další zastávka, jelikož tam bydlí Irminčini rodiče.

V Počenicích se najíme, dáme si kafe a po dvou hodinkách vyrážíme na cestu domů. Tentokrát pojedeme už po hlavní cestě. Z Počenic nás čeká skoro tříkilometrový stoupák až na Srnov, ale ani tenhle ten kopeček pro nás nepředstavuje žádný velký problém. Teď už si budeme vychutnávat sjezd, který je stejně dlouhý, jak výšlap. Vjíždíme do vesnice Věžky a odtud se už mírným sjezdíkem dostáváme až do Zlobic, které podle mě nejsou Zlobice, ale Zlobřice a žijou tam zlobři. Tady se zastavujeme ještě na jedno pivko a pak nás čeká mírný výšlap a sjezd do Lutopecen, odtud se ještě také zhoupneme a zanedlouho vjíždíme zpátky do Kroměříže. Ustájujeme naše kola a jdeme si dát pořádnou vanu.

28.04.2012

divider
divider

Délka trasy: 41 km

Nastoupané metry: 590 m

img

fotogalerie

mapa

mapa

profil

výškový profil

© Aleš Popek