logo
divider

Louky - Slavíč - Louky


Vyjíždíme a naším dnešním cílem je Slavíč (915 mnm). Jedeme směrem na Albrechtice a tentokrát na ně míříme přes Chotěbuz. Kousek za mým domem odbočujeme doprava a asfaltová cesta nám začíná stoupat. Peťule trošku blbne kolo a špatně ji přehazuje měnič. Snad to nějak zvládneme. Z Chotěbuze projíždíme po singlíku přes les a ocitáme se nahoře v Albrechticích. Teď nás bude čekat sjezd dolů bočními uličkami. Od kostela nás čeká pořádný stoupák, a tak se pořádně zapotíme. Jedeme přes životice a Bludovická kopec a sjíždíme pod hráz Žermanické přehrady, kde máme sraz s mým kolegou z práce Petrem.

Teď nás čeká celkem nezáživná jízda směrem na Pazdernou, Nošovice a Vyšní Lhoty. Tam se na chvíli z hlavní cesty odpojujeme a projíždíme mezi domy. Jsme zpět na hlavní cestě a za chvíli nás vítá obec Pražmo, odkud dojíždíme do obce Morávka. Cesta pomalu mírně stoupá a k hrázi vodní nádrže Morávka se znova zapotíme. Projíždíme dál a zanedlouho odbočujeme vlevo na asfaltovou úzkou cestu, která nás doveze až nahoru na Slavíč.

Cesta zpočátku stoupá mírně, ale po chvilce nabývá ráz pravé horské cesty. Ikdyž je chladno a občas někde leží zbytky sněhu, pot z nás lije proudem a funíme jako lokomotivy. Na řadu se dostávají nejlehčí převody a řetěz si brouká to svoje cyklistické blues. Těsně pod vrcholem se cesta mění v lesní a je plná vody a bahna. K turistické chatě na Slavíči nám chybí už jenom kousek a za chvíli jsme u ní. Jdeme si dát pivko, sedíme venku, vystavujeme se jarním slunečním paprskům, kecáme a relaxujeme.

Po nějaké době začínáme uvažovat o cestě zpátky a volba padá opět na asfaltovou cestu, kterou jsme přijeli. Jet někam dál po hřebenu nemá moc smysl, protože vody, bahna a zbytků sněhu je tady přehršel. Čeká nás dlouhý a parádní sjezdík až k vodní nádrži Morávka. Užíváme si ho a za chvíli jsme dole. Tak samo od hráze Morávky sjíždíme do stejnojmenné obce. Odtud velice mírně, ale přesto klesáme. Jede se pohodově a rychle. Z šošovic jedeme stejnou cestou, jakou jsme přijeli a za necelé dvě hodinky si už doma dávám sprchu.

15.04.2009

divider
divider

Délka trasy: 87 km

Nastoupané metry: 1 256 m

img

fotogalerie

mapa

mapa

profil

výškový profil

© Aleš Popek