logo
divider

Mosty u Jablunkova - Velký Polom - Mosty u Jablunkova


Jsem na návštěvě u své babičky v Mostech u Jablunkova a chci se trošku projet. Jezdím ještě v této době crossové kolo a tak zvažuji nějakou nenáročnou trasu. Volba padá na vrchol Velkého Polomu (1067 mnm). Vydávám se teda hlavní cestou směrem na nádraží v Mostech u Jablunkova a cesta pomalu stoupá. Za nádražím podjíždím esíčkem železniční most a hned za ním se prudce stáčím doprava. Zde začínám už pořádně stoupat. Projíždím kolem místních domů a za chvíli se už dostávám do lesa. Stoupání se zmírňuje a hned se šlape pohotověji. Tímto stylem jedu asi 4 kilometry a projíždím krásnou beskydskou krajinou. Míjím statné smrky a projíždím kolem zurčících potůčků. Výšlap opravdu není prudký a já celkem v pohodě dojíždím na turistickou chatu Tetřev (950 mnm).

Až sem mě dovedla asfaltová cesta. Pokračuji dále a ihned za hotelem Tetřev se cesta mění v turistickou stezku. Začínají se objevovat kaluže a bahno. Nevadí, pokračuji stále dále a cesta znova prudčeji stoupá. Dojíždím na rozcestí Pod Velkým Polomem. Odtud mě čeká zpočátku kamenitá cesta, která se posléze mění ve stále častější bahno. Přede mnou vyvstává krátký výhup, který nemám šanci vyjet a tak nezbývá, než slézt z kola a vyjít tento kousek pěšky. Cesta na vrchol vede úzkou pěšinou plnou bahna a kořenu a pro crossové kolo to je opravdu nelehký úkol. Cestou míjím pár zajímavých skalnatých útvarů a zanedlouho už stojím na vrcholku Velkého Polomu.

Není tady nic moc k vidění, tak se otáčím a stejnou cestou sjíždím, jakou jsem přijel. Výhup, který jsem musel vyjít pěšky, se mi daří nějakým zázrakem bez pádu sjet a za chvíli jsme zase zpátky u hotelu Tetřev. Odtud mě čeká klidný sjezd. Ale dole nesjíždím až k nádraží a odbočuji doleva a zase kousek asfaltem stoupám. Pak mě čeká další mírný sjezd a já přijíždím lesem skoro až k babiččinu domu. Byla to sice krátká vyjížďka, ale v té době jsem teprve s bajkerstvím začínal a ve spojení s crossovým kolem to byl docela zážitek.

07.06.2006

divider
divider

Délka trasy: 29 km

Nastoupané metry: 709 m

img

fotogalerie

mapa

mapa

profil

výškový profil

© Aleš Popek