logo
divider

Bunč - Hubertka - Brdo - Bunč


Je pár dní před Vánocemi a my se dneska chceme někde projít. Jelikož je dnes poměrně hezké počasí, ale je už po obědě, volba padá na nedaleké Chřiby. Vyjíždíme autem a parkujeme u nedaleké Hospůdky a rozcestí na Bunči (520 mnm). Zamykáme auto, oblékáme bundy, já si nasazuji na záda batoh a vyrážíme.

Tentokráte půjdeme po zelené značce a stáčíme se doleva na asfaltovou cestu. Nejdříve míjíme pomník partyzánům a poté už vcházíme mezi stromy. Po cestě jdeme ale jen pár set metrů a poté odbočujeme doprava na lesní stezku značenou zelenou značkou. Cesta začíná stoupat vzhůru a my se musíme občas vyhnout bahnu na stezce anebo popadaným větvím. Ale je tady nádherně, svítí sluníčko a nikde ani živáčka, tak se nám jde skvěle.

Vycházíme nahoru, míjíme malé skály a po několika desítkách metrů opět prudce scházíme a dostáváme se znova na asfaltovou cestu. Nevadí, šli jsme zkratkou. Asfaltová cesta vede mírně vzhůru a po levotočivé zatáčce přicházíme ke studánce U lvích hlav (430 mnm). Tato studánka byla postavena koncem 19. století a koncem 20. byla opravena. Jméno nese po dvou malých lvích hlavách, ze kterých pramení voda. Jen je smutné, že lví hlavy nesou známky čerstvého vandalismu. U studánky se nachází i altánek, a proto si tady děláme krátkou zastávku a dáváme si horký čaj s termosky.

Pokračujeme dále po asfaltové cestě a v jednom místě se nám otevírá krásný pohled na protější Chřibské kopce. Udělám nějakou fotku a už zase šlapeme. Po několika set metrech přicházíme k lovecké chatě Hubertka (454 mnm). Tady si znova dáváme krátkou pauzu, já něco fotím a uvažujeme, kudy půjdeme dále. Nakonec se rozhodujeme, že půjdeme na nejvyšší vrchol Chřibů – Brdo.

Od Hubertky vcházíme na neznačenou lesní cestu, kterou by měla po zhruba kilometru protínat modrá značka. Začínáme opět mírně stoupat a po malé chvilce vycházíme na místo, odkud máme krásný výhled na hrad Buchlov. Opět udělám nějakou fotku a zanedlouho se dostáváme ke zmiňované modré značce. Tentokrát se nám cesta zvedá pořádně a my se trošku i zapotíme. Procházíme mezi stromy, míjíme infotabuli s informací o nedokončené dálnici, která měla tudy vést a po krátkém proplétání mezi stromy se ocitáme na rozcestí Brdo – rozhledna odbočka (563 mnm).

Odtud to máme k rozhledně už jenom kousek a zanedlouho jsme u kamenné rozhledny (587 mnm). Tady potkáváme dva mladé chlapy, kteří taky vyrazili na túru. Zdravíme se, dáváme si s Irmískem čaj a chystáme se na cestu zpátky. Tentokrát už půjdeme po červené značce a tuto cestu důvěrně známe. Vracíme se zpátky na rozcestí, procházíme okolo zdejšího velkého altánu a nacházíme na širokou zpevněnou lesní cestu.

Zpátky na Bunč to máme asi tři kilometry a cesta nám bude pohodově klesat. Míjíme most rozestavěné dálnice, který je ukrytý v lese u cesty, kousíček nastoupáme a pak zase klesáme k dalšímu rozcestí. Za necelou hodinku jsme zpátky u auta na Bunči, nasedáme a vracíme se zpátky domů do Kroměříže.

20.12.2014

divider
divider

Délka trasy: 8 km

Nastoupané metry: 279 m

Sestoupané metry: 279 m

img

fotogalerie

mapa

mapa

profil

výškový profil

© Aleš Popek