logo
divider

ZOO Ostrava


Je konec dubna, my jsme s Irmískem u našich v Karviné a na dnešek máme naplánovanou návštěvu zoologické zahrady v Ostravě. Ta je svou rozlohou druhá největší v republice a já už dávno vím, že její návštěva stojí za to. Domlouvám se ještě s kamarádem Honzíkem a jeho manželkou Janou, že vezmou děti a půjdou s námi. Nakonec se k nám ještě přidává kamarádka Katka s manželem Tomášem a dcerou. Po obědě vyrážíme směr Ostrava, zastavujeme se u Honzíka doma, kde si dáváme kávičku a poté se společně přesunujeme k nedaleké ZOO.

Zaparkujeme, zaplatíme a hned za vstupem do ZOO nás vítá hejno plameňáků. Hned si uděláme nějaké fotky a pak už vyrážíme na prohlídku. Máme štěstí a ukazuje se nám panda červená. Pak přicházíme k výběhům, kde jsou kozy a morčata a tady se chvíli zdržujeme, protože do výběhu se může vcházet a to je něco pro děti. My necháváme Honzíka i Katku na místě a jdeme se ještě podívat kousek dozadu na výběhy s domácími zvířaty.

Po skoro hodince jdeme dále a tentokrát míříme k mým nejoblíbenějším výběhům, kde jsou umístěny šelmy. Obdivujeme tygra, levharta, jaguarundiho a poté krále zvířat lva. K dalším zvířatům procházíme kolem sochy klokana, tak je jasné, že tady musíme udělat nějaké fotky. Nyní nás vítají hroši a zde v pavilónu se nachází rovněž krokodýl štítnatý. Zanedlouho se už procházíme kolem pavilónu opic a s Honzíkem si říkáme, která opice jsme my. Akorát vevnitř pavilónu to opravdu smrdí, tak se tady moc nezdržujeme.

Teď už přicházíme k nově vybudovanému pavilónu slonů, kde se narodilo nedávno asi nejznámější slůně – Rashmi. Je fascinující pozorovat tyto moudré kolosy. Naši další návštěvu očekává vydří rodinka, která se nachází také v nově vybudovaném pavilónu, kde se rovněž ve výběhu nacházejí opice a medvědi. Jdeme dále, po cestě si dáme s Irmískem pití a párek v rohlíku, a to už docházíme na konec ZOO, kde mají své místo žirafy, zebry a velbloudi. Tady se tentokráte nedá projít dozadu k výběhům, protože tady probíhají stavební práce. No už teď jsme všichni zvědavi, jak to tady bude vypadat.

Teď už se pomalu vracíme, v polovině zahrady se loučíme, protože dětem se už moc chodit nechce a my s miláčkem ještě míříme k dalším výběhům s ptáky a kočkami. Pak už přichází čas i na nás a my opouštíme Ostravskou ZOO a míříme domů. Irmískovi se ZOO moc líbila a dnešní krásné počasí přispělo k úspěšnému výletu.

26.04.2013

divider
divider

Délka trasy: 4 km

img

fotogalerie

mapa

mapa

© Aleš Popek