logo
divider

Ile aux Cerfs


Naše dovolená na exotickém Mauriciu se nezadržitelně chýlí ke konci a nastal náš patnáctý den na tomto ostrově. Dnešní předpověď počasí nezní moc dobře, má pršet. Už dva dny jsme domluvení, že dneska zajedeme na ostrůvek Ile aux Cerfs, který leží u východního pobřeží. Budeme doufat, že tam pršet nebude. Říkáme si, že když už jsme tady, tak ať vidíme úplně všechno. Nasedáme do auta po desáté hodině v Tamarinu a směřujeme se přes celý ostrov do města Trou d'Eau Douce, což představuje 60 kilometrů. V Trou d'Eeu Douce si zaplatíme cestu na ostrov a projedeme se rychlým motorovým člunem.

Ile Aux Cerfs je malý ostrůvek o rozloze 100 ha při východním pobřeží, nazývaný též Jelení ostrov s čistě bílými písečnými plážemi, orámovanými tyrkysově modrou vodou a krásnými lagunami. Je spravován hotelem Le Touessrok, nicméně je volně přístupný veřejnosti. Díky bohatému podmořskému světu je ideální pro šnorchlování. Ostrov má také osmnácti jamkové golfové hřiště, odkud je úžasný výhled na laguny a jasný Indický oceán. Odliv, přicházející v odpoledních hodinách, promění laguny kolem ostrova v neuvěřitelně teplou lázeň, navíc se ostrov díky němu téměř spojí s vedlejším ostrůvkem Ile de l’Est, takže lze přejít z jednoho ostrova na druhý.

U břehu ostrůvku zakotvíme o pravém poledni. Dobrá zpráva je, že tady opravdu neprší. Vcházíme na ostrůvek a nejdříve si jdeme dát něco k pití. My s Irmískem zůstáváme sedět v plážovém baru, já si objednávám pivko a miláček Aperol Spritz. Konečně taky někde mají Aperol. Když sedíme, relaxujeme, vysvítá slunko zpoza mraků. Rychle dopíjíme a brodíme se přes úzký průliv na ostrůvek Ile de l’Est a popocházíme kousek dál za Kamilem a Hankou, kteří mají kus pláže jen sami pro sebe. Je to tady perfektní a nemusíme se mačkat mezi spousty lidí na protějším ostrůvku.

Rychle děláme nějaké fotky, ať je máme zdejší barvy věrně zdokumentované. Opravdu je to jedna z nejkrásnějších pláží. Tyrkysová barva moře je neuvěřitelná a bělavý písek příjemný na chození. Když se vykoupeme, slunce opět zalézá a my se jdeme projít po pláží. Nasbíráme tady několik krásných mušlí a výhodou je, že zde skoro nikdo není. Až po pár set metrech narazíme na soukromý resort střežený hlídačem. Obracíme se tedy zpátky.

Projdeme zpět na ostrůvek Ile Aux Cerfs a jdeme se tentokrát projít po této pláži. Jdeme skoro kilometr, než dojdeme na konec a po pravé straně máme golfové hřiště. To je sice za lesním porostem, ale víme o něm. Během cesty si fotíme nádherné fialové mořské ježky a dokonce zahlédneme nějaký druh mořského hada. Opět dojdeme až na konec a opět je tam soukromý resort. Vracíme se teda zpátky na naše deky.

Před pátou hodinou se vracíme a tentokráte nasedáme na větší motorový člun. Ten nás rychle převeze zpátky do města Trou d'Eau Douce a jelikož ještě nemáme zaplaceno, jedeme s jedním z místních zaměstnanců do bankomatu vybrat peníze. Ta důvěra se mi celkem líbí, ale na druhou stranu jsme moc možností odejít bez placení neměli. Nasedáme do auta a vracíme se zpátky do Tamarinu. Tam přijíždíme před sedmou hodinou a jdeme se ještě vykoupat do bazénu. Samozřejmě si dáme chlazeného Phoenixe a nechybí ani panák místního výborného rumu Labourdonaise.

05.01.2020

divider
divider

Délka trasy autem: 129 km

Celkem nachozeno za den: 9 km


img

fotogalerie

mapa

mapa

© Aleš Popek