logo
divider

Lozzi - Corte


Po náročném a dlouhotrvajícím výšlapu na Monte Cinto se ještě v podvečer přesouváme do kempu v Corte. Máme domluveno s Jirkou, že když sjedeme dolů z Lozzi a projedeme údolí Sta. Regina, že nás dole u křižovatky naloží. Vyjíždíme a čeká nás 20 km sjezd nádhernou soutěskou. Sjíždíme nejdříve do městečka Calacuccia, kde se dáváme cestou dolů. Po chvíli nás už obklopují ze všech stran skály a my zastavujeme na první odpočívce a fotíme malou přehradu na řece Golo. Odtud cesta mírně klesá celou soutěsku a naše rychlost nepřesahuje 40 km/h. O to víc času, je koukat kolem sebe na ty krásy, co příroda vytvořila. Po půlhodince luxusního sjezdíku jsme dole a za mostem zastavujeme a čekáme na autobus. Já se nerozhoduju ani chvilku a jsme rozhodnutý dalších 20km do Corte došlapat po svých.

Zůstávám sám, ale vůbec mi to nevadí. Od tohoto místa cesta zase začíná pořádně stoupat. Jedu přes vesničku Castirla a asi 5 km nad ní se dostávám na nejvyšší místo cesty. Převýšení 310 m mi dalo po tom Monte Cintu pořádně zabrat. Navíc už zapadá sluníčko a zanedlouho bude tma. Ale jsme na nejvyšším místě a odtud mě čeká 5km sjezdíku do města Corte. Do tohohle krásného města vjíždím za chvíli a celé ho projíždím a dostávám se kolem nádraží na kruhový objezd. Vím, že mám jet doleva a potom odbočit doprava na cestu N200. Ale ouha, projedu dalšími dvěma kruhovými objezdy a jednou křižovatkou, ale N200 ne a ne najít. Vracím se zpátky až ke kruhovému objezdu u nádraží a pořád nic. Že jsem si zase nevzal mapu. Naštěstí spatřuji na parkovišti český autobus, tak u něho zastavuju a průvodce prosím o pomoc.

Ukazuje mi mapu a já po chvilce zjišťuju, kde jsem udělal chybu. Celou dobu jsem koukal na odbočky doprava a cesta N200 odbočuje z následujícího kruhového objezdu doleva a podjezdem se vrací na pravou stranu. Ještě, že tak, začínal jsem mít nepříjemný pocit, protože se už šeří. Cesta neznatelně klesá, jedu třicítkou a po pár kilometrech už vidím odbočku na náš kemp. Přijíždím už za pořádného šera a zjišťuju, že autobus se zbytkem plantážníku nedorazil. Přijíždějí až za půl hodinky a vše se vysvětluje, protože ještě byli nakupovat zásoby. Maty nám dělá pozdní večeři a my se dneska opět v kempu vyspíme pod širákem.

06.09.2008

divider
divider

Délka trasy: 42 km

Nastoupané metry: 289 m

img

fotogalerie

mapa

mapa

profil

výškový profil

© Aleš Popek