logo
divider

Catania


Jsme prvním dnem v Catanii na Sicílii a po odpolední návštěvě Syrakus se chystáme na večerní procházku po městě. Vycházíme na ulici Via Antonino di Sangiuliano a směřujeme k divadlu Massima Belliniho. Po velké bouřce je na ulici spousta vody, různých větví a listí. Až posléze se dozvídáme ze zpráv, že zde byla před dvěma hodinami blesková povodeň a město zasáhlo tornádo.

Přicházíme k výše zmiňovanému divadlu, které je postaveno v neorenesančním stylu. Před krásnou budovou stojí Delfíní fontána. Od divadla zamíříme ke katedrále sv. Agáty, což je krásná trojlodní bazilika. Objedeme si ji ze všem stran, projdeme náměstím Piazza Duomo a uděláme několik večerních fotek. I tady na náměstí jsou patrné následky prudké bouře. Vyvrácené deštníky a markýzy, převrácené palmy v květináčích a kolem všichni provozovatelé obchůdků a restaurací vymetají vodu zevnitř.

To se nám už kompletně stmívá a naše další kroky vedou k hradu Castello Ursino, který je byzantského původu a byl založen kolem roku 800 n.l. I ten si obcházíme kolem dokola a pak se vracíme zpátky na náměstí Duomo. Tady uděláme ještě pár nočních fotek impozantně nasvětlené katedrály a ulicí Via Etnea míříme výše. Míjíme krásnou budovu univerzity (Università degli studi di Catania), která nejstarší univerzitou na Sicílii a kterou založil král Alfons Aragonský roku 1434. Naproti se tyčí další architektonický skvost, kterým je knihovna a hned vedle ní stojí kostel Basilica della Collegiata.

To jsem už zpátky na naší ulici Via Antonino di Sangiuliano a míříme do ulice Via Pietro Antonio Coppola. Tady se nachází několik barů a zapadlých uliček a my si pro dnešek zvolíme bar s názvem First Lounge. Objednáváme si nějaké drinky a chvíli tady pobudeme. Jelikož už je po deváté, přesouváme se na naše ubytování a po pořádné sprše otevíráme láhev vína. Jdeme brzo spát, protože zítra bude další náročný den.

05.10.2021

divider
divider

Délka trasy: 5 km

Nastoupané metry: 47 m

Sestoupané metry: 47 m

img

fotogalerie

mapa

mapa

profil

výškový profil

© Aleš Popek